دوره آموزشی اسطوره شناسی ایران باستان

مدرس دوره: سمیرا قنبرنژاد،

دانلود فرم پیش ثبت نام از اینجا 

کارشناس ارشد فرهنگ و زبان های باستانی ایران از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، سابقه تدریس زبان پهلوی از سال ۱۳۸۷

مدت دوره:  ۱۰ جلسه آموزشی هفتگی دو ساعته، دوشنبه ها ساعت ۵ عصر

شهریۀ دوره حضوری: ۲۰۰هزار تومان  
زمان ثبت نام اصلی: آذرماه۹۶         شروع دوره: دی ماه ۹۶

آدرس خانه داستان: تهران، خیابان قرنی، خیابان سپند، پلاک ۲۳ طبقه پنجم
حداقل سن برای حضور در آکامی ١٨سال است.

با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

توجه: به دلیل محدودیت ثبت نام اولویت با هنرجویانی است که فرم پیش ثبت نام را ارسال کنند.

در صورتی که فرم  پیش ثبت نام قابل دانلود نبود به این آدرس ایمیل بزنیدinfo@chouk.ir

مباحث ۸ جلسه اسطوره شناسی ایران باستان  با رویکرد آشنایی با متون اسطوره ای (فارسی میانه):

جلسه اول: آشنایی با زبان پهلوی، زبان های ایرانی باستان و خانواده زبانی آن ها، آشنایی با متون اصلی فارسی میانه، آموزش خط پهلوی و چگونگی حرف نویسی و آوا نویسی، ارائه تمرینات.

جلسه دوم: حل تمرینات، تکمیل مبحث خط، ویژگی های نگارشی و هزوارش، جمع بندی واجشناسی زبان پهلوی، ورود به بحث صرف و نحو زبان پهلوی، آشنایی با تصریف و مفهوم “حالت” (case) در زبان های باستانی، آشنایی با مقوله های اسم، صفت و ضمایر فاعلی منفصل در زبان پهلوی، آشنایی با چند حرف اضافه پر بسامد در متون پهلوی، ارائه تمرینات.

جلسه سوم: حل تمرینات، ادامه مبحث صرف و نحو زبان پهلوی، آشنایی با انواع ضمایر (ضمایر فاعلی متصل، ضمایراشاره، ضمایرموصولی، ضمایر مشترک)، قید، پیوند ها، اعداد اصلی از یک تا ده، آغاز خوانش متن، ارائه تمرینات.

جلسه چهارم و به بعد: حل تمرینات، آشنایی با اعداد اصلی بیشتر از ده و اعداد ترتیبی، آغاز مبحث فعل در زبان پهلوی، آشنایی با ساخت انواع فعل مضارع، انواع فعل گذشته، ساخت امر، ساخت مجهول، ساخت سببی، ساخت فعل جعلی، آشنایی با صورت های مشتق از ستاک افعال، آشنایی با پیشوند ها و پسوندهای پر بسامد در زبان پهلوی.

شایان یادآوری است که مباحث مربوط به افعال وساخت نحوی زبان پهلوی، که از جلسه چهارم به بعد ارائه می شود، به همراه خوانش متون اسطوره شناسی در کلاس، تجزیه و تحلیل جمله ها و بحث پیرامون اساطیر ایران باستان تدریس می شوند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *